تبلیغات
تحقیق دانشجویی - اندازه سازمان

تحقیق دانشجویی

شنبه 28 فروردین 1395

اندازه سازمان

نویسنده: نگار موسوی   

مقاله  اندازه سازمان شامل 18 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از تحقیق های جامع و کامل در مورد   اندازه سازمان می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

مقدمه :

سازمان یک نهاد اجتماعی است که دارای هدف می باشد و سیستمی است که به داشتن یک ساختار آگاهانه ،فعالیتهای خاصی را انجام می دهد و دارای مرزهای شناخته شده ای است .سازمان ها تنها در اطراف ما وجود ندارند ،آنها نهاد ها و مؤسسات مهم اجتماعی این عصر می باشند .(منوریان ،عباس ،۱۳۶۸ :۶) تکنولوژی بسیار پیشرفته کنونی که در خدمت تولید کالا ها و ارائه خدمات است نمی تواند بدون سازمان های بزرگ وجود داشته باشد .سازمان های کوچک و بزرگ که تعداد آنها ،به سرعت رو به افزایش است ،می کوشند با بهره جستن از تلویزیون ،بازاریابی نوین و شیوه های مدیریت بر تعداد اعضای خود بیفزایند.وقتی سازمان کارکنان عملیاتی بیشتر استخدام می کند تا از مزایای اقتصادی حاصل از تخصص گرایی آنها بهره مند شود، در نتیجه تفکیک افقی افزایش خواهد یافت.مدیریت سازمان برای اینکه بتواند  بین واحدهای مختلفی که در سطح افقی قرار دارند هماهنگی ایجاد کند ،تفکیک عمودی درون سازمان را افزایش می دهد .این توسعه یا بسط در اندازه موجب خواهد شد که سازمان از نظز جغرافیایی گسترش بیشتری پیدا کند که با این گستردگی مدیریت عالی نخواهد توانست به طور مستقیم بر فعالیتهای درون سازمان نظارت و کنترل کند و از قوانین و مقررات استفاده می کند تارسمی سازی را در سازمان افزایش دهد و نهایتا چون مدیریت عالی سازمان کم کم از سطوح عملیات دور تر می شود ،تصمیم گیری به صورت غیر متمرکز انجام می شود. بنابراین می بینیم که تغییرات در اندازه سازمان منجر به تغییرات ساختاری می شود.(رابینز؛۱۳۸۴ :۱۲۹).

ابعاد سازمانی به دو گروه طبقه بندی می شوند:ساختاری و محتوایی .ابعاد ساختاری بیانگر ویژگی های درونی یک سازمان هستند .آنها مبنایی به دست می دهند که می توان بدان وسیله سازمان ها را اندازه گیری و با هم مقایسه کرد .ابعاد محتوایی مصرف کل سازمان هستند مانند اندازه یا بزرگی سازمان ،نوع تکنولوژی ،محیط و هدفهای آن .آنها مصرف جایگاه سازمان هستد که بر ابعاد ساختاری اثر می گذارند .ابعاد محتوایی می تواند مبهم باشند.زیرا آنها نشان دهنده سازمان و محیطی هستند که ابعاد ساختاری در درون آن قرار می گیرد . برای ارزیابی و درک سازمان هر دو بعد ساختاری و محتوایی ضروری است. (ریچار، آل، رفت،۲۶:۱۳۷۹٫). تعریف اندازه سازمان :یکی از ابعاد محتوایی سازمان اندازه سازمان است که بیشترین محققین معتقدند اندازه سازمان به صورت تعداد افراد یا کارکنان مشخص می گردد. که با بیان این مطلب اندازه را با کارایی می آمیزند.(ریچارد، ال، دفت ،۱۳۷۹: ۲۶).

تاریخچه:

موضوع بزرگی یا کوچکی سازمان با مساله مفهوم یا درک واژه رشد و نیز دلیل هایی که سازمان ها برای نیاز به رشد ارائه می کنند شروع می شود .چرا سازمان ها رشد می کنند ؟چرا باید رشد بکنند ؟دلایلی که سازمان ها برای رشد ارائه می کنند از این قرار است :۱)هدفهای سازمانی :رشد یکی از هدفهای اصلی سازمان هاست زیرا آن شرکت را قادر می سازد تا بتواند مجموعه  کاملی از خدمات یا محصولات ارائه کند ،با مسائل و مشکلات روز دست و پنجه نرم نماید و به صورت واحدی کامل در اید .۲)جذب مدیر :اغلب سازمان ها برای اینکه بتوانند مدیران نخبه و توانمند را به خود جذب نمایند باید رشد کنند ،هنگامی که سازمان رشد می کند و تعداد کارکنان آن افزایش می یابد ،زمینه یا فرصت خوبی را برای پیشرفت و کسب شهرت مدیران فراهم می آورد.۳)سلامت سازمان : سلامت سازمان از نظر اقتصادی در گرو رشد است .اغلب بزرگی سازمان موجب می شود که هزینه ها کاهش یابند البته به سبب صرفه جویی به مقیاس .گذشته از این فروش و در آمد کل افزایش می یابدبه ویژه اگر بزرگتر شدن سازمان باعث افزایش قدرت در بازار شود .(ریچارد، ال، دفت.۱۳۷۹: ۴۹۶ – ۲۹۵).

طرفداران تعیین کننده بودن اندازه :

نظریه پیتر بلاو[۱]:وی معتقد بود که اندازه سازمان مهم ترین عامل ساختار سازمان هاست .در واقع با افزایش اندازه سازمان،تفکیک ساختاری سازمان افزایش می یابد اما با نرخی کاهنده (یعنی درابتدا سرعت آن زیاد می شود و بعد به تدریج کم می شود .)رابینز ،استیفن ،۱۳۸۴ :۱۳۲).

نظریه دانشگاه استون[۲]:

بررسی انجام شده بوسیله دانشگاه استون در بریتانیا نشان داد که اندازه سازمان عامل اصلی تعیین ساختار سازمانی است . در واقع افزایش اندازه سازمان با تخصص گرایی و رسمیت بیشتر ارتباط پیدا خواهد کرد .(رابینز ،۱۳۸۴ :۱۳۲).

نظریه مساعی:

مساعی معتقد است که اندازه سازمان با تخصص گرایی ،رسمی سازی و حیطه عمودی رابطه مثبت و با تمرکز رابطه منفی دارد .یعنی سازمان های بزرگ بیشتر تخصصی شده ،قوانین بیشتری داشته و اتکای زیادی به اسناد دارند و از لحاظ افقی و عمودی گسترش بیشتری می یابند و عدم تمرکز در تصمیم گیری در ازای گسترش سلسله مراتب سازمانی سرلوحه کار خود قرار می دهند .او همچنین با گفته بلاو مبنی بر اینکه به موازات افزایش اندازه اثر آن بر ابعاد ساختار با نرخی کاهنده گسترش می یابد موافق بود یعنی به موازات فزایش اندازه ،تخصص گرایی ،رسمی سازی و حیطه عمودی افزایش می یابند اما با نرخی کاهنده ،در حالی که با افزایش اندازه ،تمرکز با نرخی کاهنده کاهش می یابد.(رابینز ،۱۳۸۴: ۱۳۲).

جهت دانلود متن کامل مقاله  اندازه سازمان کلیک نمایید

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :